Odchudzanie w miesiąc

Witam! Chciałam się zapytać Pani czy schudnę w miesiąc? Jeśli tak to ile, jeśli codziennie wchodzę na książki i schodzę tzw. step. całą godzinę. Do tego robię 4 ćwiczenia, 2 na brzuch i 2 na nogi/uda. Robię to już tydzień i 2 dni i jakoś nie widzę efektów. Mam 173cm wzrostu a warzę 74 :( Chcę schudnąć do studniówki, oprócz tego chciałam się spytać co zrobić z rękoma. Mam pełno tłuszczu na nich, są takie chłopięce, jak ich się pozbyć?

Witaj! Same ćwiczenia nie pomogą w utracie wagi. Ważna jest dieta, która powinna dostarczać około 1500 kcal. Poniżej tej wartości organizm zacznie buntować się przed utratą energii i w efekcie zaczniesz tyć - efekt jojo. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to przyspieszają one metabolizm, pomagają kształtować sylwetkę, zapobiegają zwisom skóry, co najważniejsze pomagają spalić kalorie. Wykonując ćwiczenia, które opisuje tracisz około 500kcal. Jednocześnie nic nie wspominasz o ilości spożywanego posiłku w ciągu dnia. Wprowadź w życie zasady odchudzania, które zamieszczone są w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Oczywiście z ćwiczeń nie rezygnuj, wprowadź odpowiednią dietę i w ciągu 3 miesięcy na "luzie" powinnaś spalić około 5kg. Serdecznie pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek