Jak w warunkach domowych stracić parę kilogramów?

Witam, mam 20 lat, 170 cm wzrostu i ważę 73 kg... chciałabym zrzucić kilka kilo... próbowałam kilka razy stosować dietę, ale chyba brak mi motywacji do tych wszystkich diet, tych specjalnych przepisów. Próbowałam stosować dietę białkową, ale to nie dla mnie. Czy są jakieś prostsze sposoby, zasady, których powinnam przestrzegać.., i ćwiczenia, które mogłabym robić w domu?? A, i jak pogodzić dietę z pracą?? Pracuję 2 dni na 2 dni po 10 h, jakie posiłki, przekąski mogę zabierać do pracy. Bardzo proszę o rady. Pozdrawiam

Witam.

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, jednak nie musisz stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz powodować efekt jojo. Prawidłowe odżywianie według zdrowych zasad żywienia nie wymaga wielu wyrzeczeń, jest bezpieczne i gwarantuje utratę masy ciała (wolną, ale skuteczną). Jeśli sama nie wiesz co możesz jeść i w jakich ilościach proponuję wizytę w gabinecie dietetycznym, gdzie dostaniesz gotowy jadłospis z przepisami, specjalnie dobrany do Ciebie i Twoich potrzeb.

Jeśli jednak wolisz sama spróbować zdrowo się odżywiać, nic prostszego – zajrzyj do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Dodatkowo, jeśli nie wiesz co masz jeść w pracy, przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Staraj się również więcej czasu spędzać na aktywności fizycznej, która przyspiesza przemianę materii i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Pozdrawiam.