Ile kalorii spala się podczas jazdy na rowerze?

dzień dobry, proszę o informację, ile kalorii jestem w stanie spalić podczas jazdy na rowerze? Jeżdżę około godziny dziennie, mam 30 lat i ważę 56 kilogramów. Proszę mi także powiedzieć, czy taka aktywność fizyczna jest wystarczająca dla zdrowia i utrzymania kondycji.
30 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, ilość spalonych kalorii zależy oprócz czas jazdy także od szybkości. Jadąc 10 km/h przez godzinę to wydatek ok. 300 kcal. Taka aktywność fizyczna, czyli 60 minut wysiłku codziennie pozytywnie wpłynie na zdrowi i utrzymanie kondycji. Proszę jednak nie zapominać także o zdrowym i racjonalnym odżywianiu się.

Witam serdecznie!
W ciągu 60 minut jazdy rowerem przy prędkości do 20 km/h spalisz średnio 450 kcal. Natomiast, jeżdżąc szybciej, z prędkością ponad 20 km/h, ilość spalonych kalorii jest wyższa i wynosi średnio 550 kcal. Jak najbardziej taka aktywność fizyczna jest wystarczająca, aby zachować zdrowie i dobrą kondycję. Ważne aby sport był uprawiany regularnie - najlepiej codziennie.