Spalanie kcal podczas treningu

Codziennie ćwiczę na rowerze stacjonarnym z licznikiem spalonych kcal.Czy jeżeli pokazuje mi że spaliłam np. 500 kcal a ja nie czuję wysiłku i zmęczenia to mój organizm może w rzeczywistości spalać mniej?Mam 52kg/160cm

Dokładnie tak jak Pani napisała - może Pani spalić mniej. Organizm od regularnych ćwiczeń przyzwyczaja się do wysiłku, obniża wydatek energetyczny i z czasem spala mniej kalorii. Im bardziej męcząca aktywność, która powoduje wzrost tętna i więcej zaangażowanych mięśni – tym szybsze spalanie kalorii. Z tego względu, aby zachować taki sam poziom spalania, powinna Pani sukcesywnie wydłużać czas treningu.

Witam Panią

Licznik pokazuje bardzo szacunkowe wartości. Może być tak że spala Pani mniej kalorii, wszystko zależy od organizmu. Jeżeli nie czuje Pani zmęczenia zalecam zwiększyć tempo lub czas treningu.

Pozdrawiam