Biegunka i antybiotyk a tabletki antykoncepcyjne

Witam, Przez ostatnie dni miałam biegunkę i brałam antybiotyki, osłabiając działanie tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj wystąpiło krwawienie, choć był to pierwszy dzień przerwy, więc podejrzewam, że organizm już wcześniej musiał przyjąć, że przerwałam stosowanie pigułek. Co teraz, kiedy zacząć następne opakowanie, żeby czuć się bezpiecznie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani przyjmować tabletki z kolejnego opakowania zgodnie z harmonogramem. Warto również zastosować dodatkowe zabezpieczenie podczas stosowania pierwszych siedmiu tabletek. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.