Biegunka w czasie przerwy - czy powinnam się zabezpieczyć?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Właśnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Od 2 dni mam biegunkę. Rozumiem, że teraz powinnam zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Za 4 dni zaczynam nowe opakowanie. Zakładając, że biegunka ustąpiła, czy po rozpoczęciu nowego opakowania mogę czuć się bezpiecznie? Czy biegunka, która wystąpiła w czasie 7-dniowej przerwy będzie miała wpływ na skuteczność działania tabletek, które zacznę przyjmować za kilka dni? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przy biegunce powinno zastosować się dodatkowe zabezpieczenie, gdy zachodzi podejrzenie, że tabletka nie uległa wchłonięciu. Wchłanianie tabletki z przewodu pokarmowego może trwać do sześciu godzin od przyjęcia.
Na podstawie Pani opisu można wnioskować, iż ochrona jest w pełni zachowana. Jeśli biegunka ustąpi do terminu rozpoczęcia nowego opakowania, zabezpieczenie antykoncepcyjne będzie takie samo.