Biegunka po 4 godzinach po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej i zażycie kolejnej tabletki

W ciągu 4 godzin po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej dostałam biegunki,odwiedziłam wc3-4razy.Po 4 godzinach zażyłam kolejną pigułkę,więc blister skończę dzień wcześniej.Była to 6ta tabletka.W ciągu ostatnich 7 dni nie doszło do kontaktów płciowych jednak nie chcę używać prezerwatyw do konca opakowania(dyskomfort partnera)Czy postąpiłam prawidłowo?Ochrona jest zachowana?Proszę o rzetelną odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli stosuje Pani preparat złożony z pochodnych estrogenów i progestagenów, to za zwyczaj po 7 dniach ciągłego przyjmowania preparatu zachowana jest pełna ochrona antykoncepcyjna. Nie wiem jaki dokładnie preparat Pani przyjmuje, jednak dla większości preparatów zastosowane przez Panią postępowanie jest właściwe.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski