Biegunka po godzinie od zażycia tabletki antykoncepcyjnej

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Pewnego wieczoru wzięłam tabletkę a po godzinie dostałam ostrej biegunki, więc wzięłam jeszcze jedną tabletkę. Teraz mam pytanie ponieważ zabrałam ostatnią tabletkę z listka i mam o jedną tabletkę za mało. Co zrobić, czy wziąć 20 tabletek i 7 dni przerwy czy wziąć 21 tabletek ( jedna z nastepnego opakowania) i 6 dni przerwy?? prosze o pomoc

Witam serdecznie. Proszę postąpić w/g schematu 20 tabletek i 7 dni przerwy. Skrócenie cyklu w tym przypadku nie będzie wpływało na skuteczność antykoncepcyjną leku.