Pomyłka w zażywaniu tabletek Daylette

Witam, biorę tabletki dwufazowe Daylette, pierwsze opakowanie. Wczoraj wzięłam 18 tabletkę o 18, czyli stałej porze. Ok. 20 wzięłam 19 tabletkę ponieważ pomyliłam się w liczeniu. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Dziś wziąć tabletkę 20 zamiast 19, jutro 21 zamiast 20 i tak do końca? Jednej tabletki zabraknie, więc następne opakowanie zacznę dzień wcześniej. Czy w wypadku dwufazowych tabletek takie postępowanie nie zmieni skuteczności antykoncepcji?

Witam serdecznie. Dokładnie tak należy postąpić. Cykl skróci się o jeden dzień, jednak nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcyjną.