Biegunka u niemowlaka a odstawienie niektórych pokarmów

Moja 4,5 miesięczna coreczka ma od 3 miesięcy przewlekła biegunkę. Strzelająca, codziennie, 2-4 razy dziennie, bardzo wodnista,w zasadzie sama woda z grudkami,czasami żółta,czasami zielona,waży 7,5 kg (waga urodzeniowa 3420),wiec przybywa na wadze,rosnie,w widoczny sposob ta biegunka nie uposledza jej w zaden sposob,nie miewa bolu brzuszka,nie ma zmian skornych,zadnych wysypek. Posiew kalu czysty.Odstawialam nabial czy pomidory na kilka dni-bez poprawy. Coz moge zrobic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Wskazana jest także bardzo dokładna analiza diety dziecka - to objawy alergiczne wydają się być bowiem najbardziej prawdopodobną przyczyną opisanej biegunki.