Biegunki od czterech miesięcy i podwyższony cukier a choroba trzustki

Od 4 miesiecy wszystkie moje wypróżnienia to biegunki o idelanie jednolitej konsystencji (żadkiej smietany) bez niestrawionych resztek pok. oraz woni którą określę jako jednoznacznie kwaśną. Pojawil się podwyższony cukier 6.1 w bad. krwi. To zaskoczenie, zawsze miałam niziutki w rodzinie nikt, nawet otyła siostra nie ma cukrzycy. Boje się, że to choroba trzustki. Czy dobrze myślę? Może autoimmunologiczne zapalenie? Mam Hashimoto. Proszę o sugestie co zbadać.

Witam,
W tej chwili nie można jednoznacznie powiedzieć jaka jest diagnoza. Jednak biorąc pod uwagę występującą u Pani chorobę Hashimoto, przy takich objawach skontrolowałbym trzustkę. Na wstępie badanie USG, które już nam coś może powiedzieć. Potem w zależności od wyniku inne badania laboratoryjne na przeciwciała IgG, ACA. Jednak to już decyzja Pani lekarza prowadzącego.