Biopsja szpiku kostnego i ból w miejscu nakłucia

Mam pytanie co do biopsji.Moja mama miała robioną 3 miesiące temu biopsje szpiku kostnego .Miejsce po biopsji ją bardzo boli.Mówi,że w okolicy tego miejsca czuje ściąganie , przy wchodzeniu po schodach i podnoszeniu nogi do góry również odczuwa ból. Wie , że biopsja była wykonana dobrze.Więc proszę powiedziec czy można nakładc na to miejsce plaster APAP rozgrzewajacy czy tez można smarowac maściami przecibólowymi. Czy wskazana jest wizyta u lekarza?

Można spróbować na początku w miejsce dolegliwości zastosować maści lub żele przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią w przeciągu 1-2 tygodni radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.