Biorę tabletki. Kiedy są w 100% bezpieczne dni i mogę się kochać bez dodatkowego zabezpieczania?

Witam, miałam pierwszą wizytę u ginekologa w maju i jedyne, co pani doktor zrobiła to zbadała, przepisała tabletki jednoskładnikowe i dała ulotkę na której tylko jest reklama tabletek i pokazano jak wziąć pierwszą tabletkę. Przez 3 miesiące ze strachu, że mogę zajść w ciążę przez jakieś opóźnione branie tabletek lub strach, że jej nie wzięłam używaliśmy prezerwatyw. W tym miesiącu, gdy poszłam na kontrolę spytałam się pani ginekolog, kiedy powinniśmy się zabezpieczać, a pani popatrzyła na mnie jak na głupią i dała mi książeczkę, w której praktycznie to samo pisze, co w ulotce z tabletek. Powiedziała mi, że te tabletki mnie zabezpieczają w 100% i nie muszę się zabezpieczać, nawet 2 dni przed przerwą. Zdziwiło mnie to, ponieważ mojej koleżance powiedziała, że 2 dni przed musi się zabezpieczać, lecz ona ma dwuskładnikowe tabletki, czy to jest jakaś różnica? Kiedy powinnam się zabezpieczyć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmując hormonalną antykoncepcję wprowadza Pani swój organizm w stan hormonalny podobny do ciąży. W okresie przyjmowania tabletek, o ile są one przyjmowane regularnie, nie występują u Pani owulacje. Jest więc Pani niepłodna i nie może zajść w ciążę. Data stosunku nie ma tu żadnego znaczenia, wszystkie dni są w równym stopniu "bezpieczne". Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy przyjmuje Pani tabletki jedno czy dwuskładnikowe.

Pozdrawiam serdecznie!