Blaszka w kolanie i prośba o konsultację

Mam blaszkę w kolanie, o którym nic nie wiedziałem wcześniej. Nie boli mnie w jego okolicach . Utrudnia badanie TK i rezonans uszkodzonego wiązadła. Mój ortopeda boi się szukać go w kolanie, choć na płycie z TK jest dokładnie pokazana jego lokalizacja. Proszę o konsultację.

Szanowny Panie, decyzja o usunięciu materiału zespalającego sprzed wielu (jak wynika z Pana opisu) lat wymaga zastanowienia i "zważenia zysków i strat" tego postępowania. Ważna jest lokalizacja, sąsiedztwo oraz stopień przerostu przez otaczające tkanki przedmiotowej "płytki". Decyzję ostateczną podejmuje ortopeda - oczywiście ten, który ewentualnie (po zbadaniu Pana oraz analizie badań dodatkowych, a przede wszystkim wskazań do tego zabiegu) zakwalifikuje Pana do zabiegu usunięcia materiału zespalającego - bądź ciała obcego metalicznego? Pozdrawiam