Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Blaszka w kolanie i prośba o konsultację

Mam blaszkę w kolanie, o którym nic nie wiedziałem wcześniej. Nie boli mnie w jego okolicach . Utrudnia badanie TK i rezonans uszkodzonego wiązadła. Mój ortopeda boi się szukać go w kolanie, choć na płycie z TK jest dokładnie pokazana jego lokalizacja. Proszę o konsultację.
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowny Panie, decyzja o usunięciu materiału zespalającego sprzed wielu (jak wynika z Pana opisu) lat wymaga zastanowienia i "zważenia zysków i strat" tego postępowania. Ważna jest lokalizacja, sąsiedztwo oraz stopień przerostu przez otaczające tkanki przedmiotowej "płytki". Decyzję ostateczną podejmuje ortopeda - oczywiście ten, który ewentualnie (po zbadaniu Pana oraz analizie badań dodatkowych, a przede wszystkim wskazań do tego zabiegu) zakwalifikuje Pana do zabiegu usunięcia materiału zespalającego - bądź ciała obcego metalicznego? Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy