Zastosowanie materiału kościotwórczego

Witam, czy do wykonania mostu protetycznego dla brakującej, dolnej szóstki (na dzień dzisiejszy jeszcze nie wyrwanej) konieczne jest zastosowanie materiału kościotwórczego, jak do implantu? Czy po zagojeniu, w dziąśle, nie będzie dziurki, która będzie widoczna przy moście?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

młoda kość w zębodole po usuniętym zębie dojrzewa dwa lata tak aby uzyskać stopień rozwoju taki jak kość w sąsiedztwie
od około 20 roku życia kość fizjologicznie zanika - stąd po pewnym czasie i tak pod prześłem pojawi się prześwit
materiał kościozastępczy przyspieszy gojenie ale nie jest konieczny
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Proszę skontaktować się z chirurgiem stomatologicznym, który oceni aktualny stan Pani kości, a podczas zabiegu zadecyduje czy konieczne jest użycie materiału kościozastępczego ( dla lepszego efektu kosmetycznego późniejszej odbudowy protetycznej ).