Bóle reumatyczne w łokciu

Witam serdecznie. Od jakichś dwóch tygodni mam problem z lewą ręką. Przez kilka pierwszych dni odczuwałam bóle reumatyczne, jakby rwanie, szczególnie w okolicy zgięcia w łokciu. Teraz został jedynie dyskomfort, ogólny ból choć niezbyt dotkliwy oraz kompletny brak siły w ręce. Jaki może być tego powód? Nie wydaje mi się, bym rękę nadwyrężyła. Muszę dodać, że moja mama cierpi na RZS. Czy jest możliwość, bym odziedziczyła to po niej? Jakie badania warto wykonać? Pozdrawiam!

Magdalena StusiĹska

Nie podaje Pani czy uprawia Pani sporty? Jeśli ból nie ustąpi warto skonsultować się z ortopedą.

Lek. Tomasz Budlewski

Przedstawione przez Panią dolegliwości nie są raczej charakterystyczne dla RZS, ale oczywiście nie można tego wykluczyć. Proszę udać się do lekarza, który Panią zbada i zaleci dalsze postępowanie.