Błędne rozpoczęcie zażywania tabletek?

Witam. Mam 22 lata. Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne zawierające w swoim opakowaniu 21 sztuk z czego każda przypisana jest na każdy dzień tygodnia. Okres dostałam w piątek 7 stycznia. Źle odczytałam instrukcje związane z przyjmowaniem tabletek chyba ze względu na stres brak doświadczenia w tej kwestii i brak informacji o sposobie przyjmowania tabletek. Pierwszą wzięłam w następny czwartek tj. 13 stycznia, czyli w 7 dzień cyklu. Czy grożą mi z tego tytułu jakieś konsekwencje ? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli rozpoczęłaś przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu należy przez 7 kolejnych dni stosować dodatkowe formy zabezpieczenia np.: prezerwatywę w celu zabezpieczenia przed poczęciem. W przypadku nie zastosowania dodatkowego zabezpieczenia istnieje możliwość zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie!