Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Yaz trzeciego dnia cyklu

Witam. W tym miesiącu rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Yaz. Jako, że ich przyjmowanie rozpoczęłam trzeciego, a nie pierwszego dnia cyklu chciałabym zapytać - czy mogę kochać się bezpiecznie bez dodatkowego zabezpieczenia? Jestem świadoma tego, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami wenerycznymi itd. Niemniej jednak mam stałego partnera, oboje jesteśmy zdrowi i chcielibyśmy współżyć bez dodatkowych barier. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam! ;)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek 3 dnia cyklu, powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni.