Blizna i opuchlizna po cesarskim cięciu

5.02 odbył się poród przez cesarskie cięcie. Wczoraj miałam zdjęty szew. Na górnej części łona pod blizną mam opuchliznę. Nie jest ona na całej długości tylko od połowy blizny. Lekarz, który zdejmował szew stwierdził że tak czasem się robi i na razie nie ma co panikować. Pobolewa mnie ta opuchlizna, jest dosyć twarda. Czy powinnam się niepokoić czy na razie jeszcze odczekać i obserwować po prostu czy coś się zmienia? Z rany nic się nie sączy, nie boli mnie,tylko pobolewa ta opuchlizna.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niepokoić powinny przede wszystkim: nagła zmiana koloru (zaczerwienienie), pojawienie się wydzieliny z rany, rozejście się rany, wystąpienie gorączki. Opisywany stan nie jest najprawdopodobniej niebezpieczny, nie mogę napisać tego na pewno, ponieważ nie jestem w stanie osobiście zbadać rany.