Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Blizna i opuchlizna po cesarskim cięciu

5.02 odbył się poród przez cesarskie cięcie. Wczoraj miałam zdjęty szew. Na górnej części łona pod blizną mam opuchliznę. Nie jest ona na całej długości tylko od połowy blizny. Lekarz, który zdejmował szew stwierdził że tak czasem się robi i na razie nie ma co panikować. Pobolewa mnie ta opuchlizna, jest dosyć twarda. Czy powinnam się niepokoić czy na razie jeszcze odczekać i obserwować po prostu czy coś się zmienia? Z rany nic się nie sączy, nie boli mnie,tylko pobolewa ta opuchlizna.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Poród w wodzie

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, niepokoić powinny przede wszystkim: nagła zmiana koloru (zaczerwienienie), pojawienie się wydzieliny z rany, rozejście się rany, wystąpienie gorączki. Opisywany stan nie jest najprawdopodobniej niebezpieczny, nie mogę napisać tego na pewno, ponieważ nie jestem w stanie osobiście zbadać rany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy