Ból barku, trudność w oddychaniu i kłujący ból w okolicy jajnika

Jestem kobietą, mam 22 lata. Miewam sporadyczne bóle lewego barku, który jest uciskający, przechodzi po kilku minutach, jednak gdy boli, mam przy tym lekką trudność z oddychaniem i odczucie, tak jakbym miała zemdleć, ale to tylko odczucie, bo nie mdleję. Drugi problem również sporadyczny - kłujący ból w okolicy prawego jajnika. Kilka lat temu miałam usunięty wyrostek, a z rok temu byłam z tym problemem u ginekologa - przepisał mi hormony i niby problem zniknął, ale od niedawna znowu się to pojawiło. Nie podał mi konkretnej przyczyny tego bólu, bo sam nie wiedział, jak go o to pytałam. Ogólnie od dziecka mam problemy ze zdrowiem, słaba immunologia, chore stawy (łatwo dochodzi do wypadania stawu kolanowego, już tak jak i prawa noga po 4 t ygodnie w gipsie). Proszę o rzetelną poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Sporadyczne bóle w okolicy barku, którym towarzyszą trudności z oddychaniem mogą, zwłaszcza u młodych osób, mieć podłoże emocjonalne – z czasem ustępują i nie powinny być powodem do niepokoju. Powinna jednak Pani wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią, zleci odpowiednie badania (EKG, być może także zdjęcie rtg stawu barkowego) i na tej podstawie będzie mógł wykluczyć poważniejsze przyczyny dolegliwości. Ze względu na problemy ze stawem kolanowym jest Pani zapewne pod kontrolą ortopedy – warto, aby przy okazji wizyty obejrzał on także staw barkowy.

Jeśli chodzi natomiast o bóle w okolicy jajnika – bóle mogą teoretycznie być spowodowane zrostami, które wytworzyły się po operacji wyrostka robaczkowego. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż pisze Pani, że podobne dolegliwości miała Pani kilka lat temu i ustąpiły one po przepisanych przez lekarza lekach hormonalnych. Należałoby ponownie skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.