Ból brzucha, gazy, zgaga, pieczenie

Od lat mam dolegliwości gastrologiczne tj. ból brzucha, gazy, zgaga, pieczenie... na gastroskopii wykryto polipa 26 cm od siekaczy, o wielkości 5 mm, mam "bruzdy oraz karbowanie śluzówki w przełyku. Biorę leki ranigast, sanprobi ibs, scopolan compositum oraz nifuroksazyd (na ostre biegunki nie pomaga). Mam afty w jamie ustnej, czasem budzę sie w nocy i boli mnie brzuch oraz biegunki. Dolegliwości nie bardzo ustępuje... są okresy lepsze i gorsze.Leki biorę dwa tygodnie. Co to moze być?

Z pewnością należy zastanowić się, czy nie jest Pan zbyt zestresowany. W Pana wieku odbiór dolegliwości na wysokim poziomie i zestaw leczniczy budzi podejrzenie braku kontroli i pełnej współpracy z lekarzem. Proszę ocenić swój poziom stresu, dietę, sposoby w jakie Pan regeneruje siły, poziom wysiłku, sport, nawyki i używki. Z kompletem informacji do oceny gastroenterologa.