Ból brzucha i wyniki badania krwi

Witam! Ostatnio pisałam w sprawie powiększonej wątroby i podkręconego woreczka. Dziękuję za poradę bo chirurg również stwierdził to samo :). Teraz mam problem z bólami brzucha raz z prawej strony a raz z lewej i ten ostry ból promieniuje do pępka. Co to może być? Dodam że w badaniach krwi wyszło że Glukozę mam podwyższoną (123,53 mg/dl), Białko CRP (29,14 mg/l), WBC (11,03 10^9/l) a Potas mam za mały 3,51 mmol/l. Z góry dziękuję i proszę o pomoc.

Trudno odnieść się przez internet do bólów brzucha; bo niekoniecznie tam boli, gdzie jest przyczyna. Podane wyniki CRP i WBC sugerują stan zapalny; stężenie glukozy w takim przypadku może być podwyższone. Konieczna wizyta u lekarza. Dobrym "domowym" sposobem dostarczenia wystarczającej dawki potasu jest jedzenie jednej figi dziennie.
Po likwidacji stanu zapalnego warto zrobić ponowne badanie glukozy na czczo (nie powinno być wyższe niż 100mg/dl).