Ból brzucha - mocne wzdęcie, wysoka fosfataza i GGTP

Proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby u starszej kobiety. Bolący brzuch, mocno wzdęty, jakby nadmuchany, całkowita niechęć do jedzenia, spora nerwowość. Wyniki badań krwi ponad normę to : WBC 15.7 , LYM 4.1, GR 10.5 , ALAT 38, ASPAT 44, GGTP 330, fosfataza zasadowa 388, OB 28.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przedstawione wyniki badań nie są satysfakcjonujące i dlatego powinny być przedstawione lekarzowi, który je zlecał.

Obraz kliniczny poparty powyższymi wynikami przemawia za zastojem żółci. Przyczyn takiego stanu może być wiele i bez możliwości zbadania pacjentki nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.

Poziom GGTP, kilkakrotnie przewyższający normę najczęściej obserwowany jest w kamicy żółciowej, kiedy złogi w drogach żółciowych uniemożliwiają swobodne odpływanie żółci.
Podwyższona fosfataza zasadowa potwierdza jedynie obturację dróg żółciowych.

W obecnej sytuacji wskazana jest pilna konsultacja lekarska, który potwierdzi wstępne rozpoznanie i zleci właściwe postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam.