Ból brzucha po jedzeniu a ciąża

Witam mam problem ze swoją dziewczyną od dłuższego czasu ma ona bóle brzucha często jest ten ból z lewej strony ma ona torbiele na jajnikach lekarze mówią że jest z nimi wszystko dobrze. boje sie o nią po zjedzeniu 1 kanapki czuje się ona pełna i boli ją brzuch bardziej. czy można wykluczyć ciążę ?ból jest nie ustatnny i boli ją cały czas w nocy i w dzień przy jedzeniu ból się nasila i nie wiem co mam z tym zrobić a boje się że to może być ciąża brzuch staje się wtedy twardy przy bólach itp
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji ocenić czy Pana partnerka jest w ciąży. Jeśli są Państwo aktywni seksualnie, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. By ciążę potwierdzić lub też wykluczyć konieczne jest wykonanie testu ciążowego. A propos dolegliwości bólowych, to teoretycznie może być to także wynik patologii układu pokarmowego jak i wspomnianych torbieli jajników. Warto skonsultować się ponownie ze specjalistą ginekologiem oraz wykonać kontrolne USG jamy brzusznej.