Ból brzucha, mdłości - co może być przyczyną?

Od pewnego czasu boli mnie brzuch, mam mdłości, jest mi duszno, kręci mi się w głowie, gdy szybko wstanę. Rok temu miałam torbiele na jajnikach. Niedawno lekarz powiedział, że zniknęły, choć miałam ich bardzo dużo. Ból jest tak ostry, że siedzę skulona z bólu. Czy one mogły powrócić? A może to ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Objawy opisane przez Panią są nieswoiste. Mogą sugerować zarówno torbiele w obrębie jajnika jak i ciążę. W celu wykluczenia możliwości ciąży należy wykonać min. po 14 dniach od stosunku lub w terminie spodziewanej miesiączki.
Aby określić przyczynę opisanych objawów konieczne jest ponowne badanie ginekologiczne i badanie USG, torbiele mogą zanikać pod wpływem leczenia hormonalnego jednakże w opisanej sytuacji należy wykluczyć ich ponowne pojawienie.

Zachęcam do konsultacji ginekologicznej, warto wyjaśnić przyczynę zgłaszanych dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl