Biała wydzielina i ból brzucha - co to jest?

Od pewnego czasu zauważyłam gęstą, biała wydzielinę wydobywającą się z pochwy, do tego pojawił się ból jak gdyby cewki moczowe, odczuwam częstą potrzebę do oddawania moczu a temu towarzyszy pieczenie. Pojawiło się również kłucie brzucha. Nie mam pojęcia czego mam się spodziewać. Szukałam w internecie przyczyn i szczerze trochę się wystraszyłam, więc proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą pochwy. W celu rozpoznania takiej przyczyny konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badań dodatkowych.
Nie ma powodów do szczególnego niepokoju, jednakże należy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.
Leczenie takich infekcji jest zazwyczaj krótkotrwałe i skuteczne.

Redakcja abcZdrowie.pl