Czym są duże, białe plamy na wargach sromowych?

Witam, chciałabym poprosić o poradę w związku z wystąpieniem na wargach mniejszych i w okolicach bliskich wejściu do pochwy plam - krost o średnicy 3mm przypominających pleśniawki, które przy próbie dotknięcia strasznie bolą i sączy się jakiś żółtawy a nawet przy probie podważenia krwisty płyn. Przypominają jakąś narośl. Zanim wystąpiły powyższe białe plamy odczuwałam silny ból całego sromu i niesamowite pieczenie i ból przy oddawaniu moczu. Mam wrażenie jakbym była posypana papryką chili. Przez ostatnie 2 tyg. brałam bardzo dużo leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych ( problemy z kręgosłupem- ketoprofenum + panadol 1000g dziennie). Poproszę o informacje na ile to poważne i czy to grzybica i czy mogę pomoc sobie sama czy powinnam pójść do lekarza. Nigdy wcześniej nie miałam tego typu problemów. To pierwszy raz i jestem przerażona. Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować infekcję grzybiczą, bakteryjną lub wirusową.Trudno powiedzieć coś więcej bez bezpośredniej oceny zmian. Konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie mikrobiologiczne. Wówczas będzie możliwe postawienia rozpoznania i zlecenie odpowiedniego leczenia. Nie należy lekceważyć obecnych dolegliwości, wskazana jest  konsultacja ginekologiczna .

Redakcja abcZdrowie.pl