Ból brzucha przed i po jedzeniu u 6-latka

Mam syna 6 lat i od jakiegoś czasu ok 2 mies przed i po jedzeniu boli go brzuch na wysokości pępka. Załatwia się różnie tak i tak i się skarży ze go brzuszek boli.mysle ze to nie zależy od jedzenia bo po każdym go boli tak naprawdę dzień w dzień parę razy. Co to może być ?

Aleksander Ropielewski

Konieczne przeprowadzenie diagnostyki, poneważ istnieje wiele możliwych przyczyn bólu brzucha u dziecka, dlatego prosze skontatkować się z gastrologiem, który po badaniu i szczegółowym wywiadzie pomoże ustalić przyczynę.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.