Ból brzucha u 33-letniej kobiety a wynik USG

Z powodu bolu brzucha zostalam skierowana na USG, ktore wykazalo :sledziona niepowiekszona z widocznym w czesci centralnej nieostro odgraniczonym obszarem hypoechogenicznym z bardzo dyskretnym wzmocnieniem akustycznym. Dodam, ze morfologia dobra. OB takze ok. Bardzo sie boje. Czy moze byc to cos powaznego ?

Lek. Michał Lenard

Być może jest to naczyniak śledziony, ale trudno to ocenić na podstawie samego opisu badania. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!