Ból brzucha u dziecka: jak mu pomóc?

Dzień dobry. Moja córka (7 lat) od tygodnia ma ciągły ból brzucha: ściskanie - przeważnie w nocy, jest blada, nie może wcale jeść. Krew w normie, mocz również. Usg jamy brzusznej: powiększone węzły chłonne w brzuchu. Rentgen brzucha i płuc bez zmian. Dziecko słabnie coraz bardziej. W zasadzie to tylko już pije. Czekamy te noc i jak tak dalej to szpital. Nie miała ani goraczki, ani wymiotow, ani biegunki, po lewatywie kal normalny z dużą ilością śluzu, powiększona prawa miedniczka nerkowa. Za miesiąc usg - kontrola. Czy to coś poważnego? Jak jej pomóc?

Witam serdecznie,
Nie należy dopóścić do odwodnienia organizmu. Jeżeli córka przyjmuje zbyt malo płynów, należy udać się do szpitala. Wówczas płyny zostaną podane drogą dożylną. Poza tym wykonane badania nie dały odpowiedzi, czym spowodowane są objawy. Uwagę zwracają powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej, kóre mogą być związane z rzadkimi chorobami zakaźnymi. Warto rozważyć wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej.
Pozdrawiam