Dość liczne ww. chłonne, wielkości wzdłuż naczyń nerkowych

Mój mąż choruje na żółtaczkę typu C. Dzisiaj był na usg jamy brzusznej. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Wątroba o prawidłowej echogeniczności, bez widocznych zmian ogniskowych. Żyła wrotna nieposzerzona. W okolicy wnęki wątroby i nerkowych widoczne dość liczne ww. chłonne, wielkości wzdłuż naczyń nerkowych do 15 mm i we wnęce największe 26 x 15 mm i 21 x 16 mm.

Trzeba z tym problemem udać się na konsultację do lekarza, który wysłał na badanie USG. Powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej będą wymagały na pewno dalszej diagnostyki. Zapewne TK jamy brzusznej. W tej sprawie decyzję musi podjąć lekarz prowadzący.