Wynik badania tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy
Witam, moja mama była na badaniu tomografu komp jamy brzusznej i miednicy, otrzymaliśmy wynik, "Wzdłuż aorty brzusznej widoczne pakiety węzłowe ciągnące się na całej długości aort od wysokości naczyń nerkowych do podziału naczyń biodrowych wspólnych wielkości maks w wym poprzecznym ok 33x31 mm po stronie lewej, w ok naczyń biodrowych wspólnych węzły chłonne śr 15 mm obustronnie, przy naczynich biodrowych zewnętrznych pojedyńcze wielkości w osi krótkiej do 7 mm po stronie prawej i 14 mm po lewej

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Powiększenie węzłów chłonnych może mieć podłoże infekcyjne. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości, Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.