Jaka jest interpretacja wyników badania pet-ct?

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania PET-CT które miało miejsce parę dni temu. Wiem już, że jest wznowa nowotworowa ale jak to wygląda dosadniej? Wizytę u swojego hematologa mam zapowiedzianą na 11.12 ale chciałbym bardziej wiedzieć jak to jest z moim stanem zdrowia :/ Rozpoznanie: Chłoniak Hodgkina (MC) po chth (2015). Problem kliniczny: Ocena wznowy. Sposób wykonania badania: 18F-FDG (MBq): 369 MBq Akwizycję przeprowadzono po 60 minutach od podania 18F-FDG. Glikemia przy podaniu radioznacznika wynosiła 105 mg/dl. Pomiary SUVmax w rekonstrukcji GE®Q.Clear, skorygowane do beztłuszczowej masy ciała (lean body mass). Opis badania: Głowa i szyja: Równomiernie zwiększony wychwyt 18F-FDG w obu płatach tarczycy (SUVmax = 2,5) na tle zapalnym. Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG w pozostałych narządach i tkankach głowy i szyi. Mózg o symetrycznym, równomiernym metabolizmie 18F-FDG, bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne niepowiększone, nieaktywne metabolicznie. Klatka piersiowa: Pojedyncze, aktywne metabolicznie węzły chłonne: - w śródpiersiu górnym po lewej 14 x 9 mm (SUVmax = 7,0), po prawej 10 mm (SUVmax = 5,5) - przytchawiczy dolny prawy 11 x 6 mm i lewy 10 x 6 mm (SUVmax = 3,0) - podostrogowe do 23 x 12 mm (SUVmax = 8,2) - w prawej wnęce płucnej ok. 22 x 11 mm (SUVmax = 4,2) i w lewej ok. 12 mm (SUVmax = 3,4) - na wysokości vTh9 przyprzełykowy prawy 18 x 14 mm (SUVmax = 15,1) i lewy 8 mm (SUVmax = 2,8) - przeponowe górne obustronnie do 11 mm (SUVmax = 2,7) Węzły chłonne pachowe niepowiększone, nieaktywne metabolicznie. Miąższ płucny wolny od zmian ogniskowych. Jama brzuszna i miednica: Śledziona powiększona, w przekroju czołowym dł. 163 mm, z licznymi aktywnymi naciekami (SUVmax = 9,7). Aktywne metabolicznie masy węzłowe: - rozległy pakiet aktywnych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej rozciąga się od odnóg przepony po obu stronach aorty brzusznej do jej podziału, w części przedniej sięga krzywizny mniejszej żołądka, modeluje dwunastnicę i przemieszcza trzon trzustki ku przodowi; największe wymiary poprzeczne na wysokości trzonu trzustki 103 x 75 mm (SUVmax = 16,2), - liczne we wnęce śledziony do 34 x 16 mm (SUVmax = 7,2), - pojedyncze krezkowe w śródbrzuszu po obu stronach ciała do 14 mm (SUVmax = 5,0), - pakiet wzdłuż lewych naczyń biodrowych wspólnych do 64 x 42 mm (SUVmax = 8,3) i biodrowych zewnętrznych lewych do 106 x 38 mm (SUVmax = 10,8). - biodrowy wewnętrzny lewy 18 mm (SUVmax = 4,9) i biodrowe wspólne prawe do 15 mm (SUVmax = 5,0). Węzły chłonne pachwinowe niepowiększone, nieaktywne metabolicznie. Prawidłowy obraz pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy, bez ogniskowych zaburzeń metabolizmu 18F-FDG. Układ kostny: Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG. Ognisko sklerotyczne 5 mm w trzonie lewej kości łonowej o obrazie wyspy kostnej. Wnioski: Rozległa wznowa w węzłach chłonnych po obu stronach przepony z zajęciem śledziony. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

obecna wznowa procesu nowotworowego w węzłach chłonnych zaotrzewnowych i śledziony. konieczna ocena zmian i możliwości terapeutycznych przez lekarza hematologa.