Ból brzucha w sytuacjach stresowych

Po sytuacjach stresowych boli mnie brzuch. Jest bardzo wzdety , zle się czuje, nic nie mogę jeść. Te bole i wzięcie brzucha nawet przez cały dzień się utrzymują. Wiem ze stres nie jest dobry, i powoduje u człowieka wiele dolegliwości. co mogła bym zrobić by złagodzić bole brzucha.

Witam,
Jeżeli są to dolegliwości nerwicowe,proponuję kontakt z psychoterapeutą.Trzeba bowiem rozpoznać specyfikę sytuacji powodujących stres a następnie podjąć alternatywne,dojrzałe formy reagowania na nią.Nerwica bowiem i zaburzenia nerwicowe maja to do siebie,że uruchamiają nieadekwatne sposoby reakcji,najczęsciej takie,które stosowało dziecko w podobnej sytuacji.Tak więc,patrząc na obecne ,związane z wiekiem mozliwości rozumienia,mozna identyczną trudność zażegnać dojrzale.
Może Pani znależć specjalistę poprzez wyszukiwarkę,zarówno w publicznych ośrodkach leczenia nerwic,jak tez w gabinetach prywatnych/w tym polskojęzycznych/.Duże skupiska podobnych placówek są zwykle związane z parafiami polskimi albo świeckimi instytucjami za granicą/centra informacji,pomocy itp/.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry!

Nad swoim radzeniem sobie ze stresem można i warto pracować. Procesem takiej zmiany w sobie jest np. psychoterapia.
Warto też szczegółowo przyjrzeć się Pani diecie i codziennej aktywności. Być może niektóre produkty lub elementy Pani stylu życia sprzyjają problemom trawiennym, wzdęciom, bólom brzucha. Tu doradzi dietetyk.
Można też wykonać badania diagnostyczne, aby wykluczyć schorzenia układu pokarmowego. Wiele z nich nasila się w stresie.

Pozdrawiam!