Ból brzucha, wymioty, brak apetytu i stan podgorączkowy a podejrzenie ciąży

witam. 30 grudnia miałam miesiaczke od 13 stycznia miałam ból brzucha wymioty brak apetytu stan podgoraczkowy 16 stycznia poszłam do ginekologa po zbadaniu stwierdził że mam rozpulchnienie macicy wyglada to na ciaze kazał zrobić badanie krwi aby potwierdzic. zrobiłam i wyszło że nie jestem w ciązy dodam ze po 6 dniach ustąpiły wymioty stan podgorączkowy ale delikatny ból brzucha został. jesli dostane okresu 26 sty to w takim razie co z moją przypuszczana ciąża? pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Jeśli wynik badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi jest negatywny, to ciążę właściwie możemy wykluczyć. Tym bardziej nie ma powodów do niepokoju, że niepokojące objawy ustępują. Ponieważ nieznaczne dolegliwości bólowe brzucha się utrzymują, sugeruję ponowną konsultację ginekologiczną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy ból brzucha, nudności, wymioty i stan podgorączkowy mogą oznaczać ciążę?

Witam. Wraz z moją dziewczyną współżylismy razem 5 dni temu, dziś nad ranem bolał ją brzuch (żołądek), nie były to żadne nudności, nie chciało się jej wymiotować, po południu pojawił sie stan podgorączkowy i minimalnie podwyższona temperatura ciała. Stosunek odbywał sie od początku w prezerwatywie która bie zsuneła się ani nie spadła, po stosunku sprawdziliśmy szczelność prezerwatywy pompując ją powietrzem i była szczelna. Warto napomnieć że stosunek odbył się na przełomie dni płodnych i niepłodnych. Jaka jest szansa na ciąże? czy opisane przezemnie obiawy na nią wskazują ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,
bulimia to przede wszystkim zaburzenie związane z niewłaściwym obrazem ciała. Chęć zapobiegnięcia otyłości powoduje u pacjentów stosowanie środków mających na celu zapobieżenie przybieraniu na wadze. Jeśli obserwuje u siebie Pani takie podłoże doświadczanych trudności warto byłoby skonsultować się z lekarzem psychiatrą w celu postawienia rozpoznania i włączenia stosownej terapii. Jeśli jednak podstawową przyczyną pani zachowań (wymiotów) jest ból w jamie brzusznej ważne byłoby przede wszystkim skonsultowanie się z lekarzem ogólnym. Taki lekarz będzie mógł zlecić odpowiednie badania i ewentualnie wyeliminować somatyczne podłoże Pani dolegliwości.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej o zaburzeniach odżywania (m.in. bulimii) zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

0

Wywoływanie wymiotów to niepokojący objaw. Żeby postawić diagnozę, potrzebny jest bardziej szczegółowy wywiad, osobista rozmowa z psychologiem. Zachęcam do udania się na wizytę.

0

Witaj,

Problem który opisujesz może świadczyć o zaburzeniach odżywiania ale bóle brzucha warto skonsultować u lekarza pierwszego kontaktu.

Bulimia to zaburzenie charakteryzujące się napadami objadania się, po których występują zachowania kompensacyjne, czyli takie, których celem jest pozbycie się spożytego pożywienia, np. wymioty, nadmierne ćwiczenia fizyczne, stosowanie środków przeczyszczających.

Zacznij od uregulowania wzoru odżywiania.

Oto wskazówki:

Wzorzec odżywiania się
Śniadanie
Drugie śniadanie
Obiad
Podwieczorek
Kolacja
Wieczorne przekąska

Punkty warte podkreślenia
Jedz wszystkie te posiłki i przekąski, ale nie podjadaj między nimi.
Nie pomijaj żadnych posiłków i przekąsek.
Przerwy między posiłkami nie powinny trwać dłużej niż 4 godziny.
W ramach zaplanowanych przekąsek i posiłków jedz to, co chcesz – nie wolno ci jednak wywoływać wymiotów ani stosować środków przeczyszczjących.
Rozmiar porcji określaj na podstawie tego, co obserwujesz u przyjaciół lub rodziny – powinien być zbliżony.
Po zjedzeniu zaplanowanego posiłku szybko pozbądź się sztućców i talerza, wyjdź z kuchni i zaangażuj się w czynności, które nie są związane z jedzeniem lub mu nie służą np. wyjście z domu, pisanie maila, dzwonienie do przyjaciółki, kąpiel. Zaraz po zakończeniu posiłku możesz też zacząć żuć gumę – to pomoże ci powstrzymać się przed dalszym niekontrolowanym epizodem objadania.
Miej zawsze zaplanowane kiedy (i mniej więcej co) będziesz jadła następnego dnia.

Warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty który specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania. Ja pracując z osobami z zaburzeniami odżywiania polecam terapię poznawczo-behawioralną, ponieważ ten nurt terapii ma wysoką skuteczność w leczeniu problemów z jedzeniem.

Dodatkowo warto zamówić w internecie książkę Ch. Fairnburna "Jak pokonac objadanie się" . Znajdziesz tam krok po kroku opisany sposób na poradzenie sobie z problemem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty