Ból dużego palca u stopy i trudnośći z chodzeniem
Mam problemy z chodzeniem, ból dużego paluch prawej stopy. USG: znaczne zmiany zwyrodnieniowe, wysięk, przerost bony maziowej, cechy wzmożonego przepływu w stawie MTP I dex, obraz jak w hallux - nie można wykluczyć nakładania się zmian zapalnych, mniejszy wysięk w MTP II-IV. Mam często bóle stawów, szczególnie rąk i nóg, w 2012 zdiagnozowano toczeń układowy. Czy operacja tego palucha może pomóc? Żadne buty, maści i rehabilitacja nie pomagają. Dnę moczanową wykluczono.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
z opisu wygląda na to, że ma Pani paluch sztywny. Jest kilka rodzajów operacji stosowanych w tego typu schorzeniu. Odpowiednio dobrany zabieg powinien Pani przynieść poprawę.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog