Ból dziąsła po leczeniu stomatologicznym

Witam Mam taki problem: Ostatnio-tydzień temu, poszedłem do dentysty z niewielkim bólem dziasla między 5 a 6 (oba zęby przeleczone kanalowo) okazało się ze w 5 był ubytek przy dziaśle i zrobiła się tam dziura gdzie wchodziły resztki jedzenia, zostało to naprawione, Bólu nie czułem może 2 dni a teraz jest chyba jeszcze gorzej. Co mogło się stać? I ewentualnie co mógłbym robić samemu żeby się tego pobyć bo nie mam teraz możliwości odwiedzenia dentysty Pozdrawiam

Byćmoże zostało podrażnione dziąsło podczas odbudowy ściany zęba. W domu może Pan płukać jamę ustną płynem Eludril. Jednak najlepiej udać się do gabinetu, gdzie przeprowadzany był zabieg - lekarz obejrzy miejsce i wdroży właściwe leczenie.

Jeśli nie jest obecnie możliwa wizyta u stomatologa, można złagodzić dolegliwości płukankami jamy ustnej chlorheksydyną dostępnymi np. w aptece. Jeśli po kilku dniach ból nie ustąpi wizyta u stomatologa będzie konieczna.