Płukanki uśmierzające ból

Witam Strasznie boli mnie dziąsło i zbiera się ropa. Wizytę u dentysty mam dopiero jutro a nie mogę wytrzymać z bólu. Są jakieś płukanki dostępne w aptece które pomogą uśmierzyć ból oraz ściągnąć choć częściowo ropę. Proszę o pomoc

Witam, nie wiem czy ból dziąsła ma przyczynę paradontalną czy pochodzi od czubka korzenia. Obawiam się, że domowe płukania nic nie pomogą. W aptece można kupić eludril, który pomoże w zwalczaniu bakterii w jamie ustnej. Nie uśmierzy jednak bólu. Jeżeli ból jest bardzo silny, pomóc może jedynie lekarz stomatolog. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz.

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o stan zapalny, to pomóc mogą płukanki z chlorheksydyną lub inne o podobnym działaniu, jak Dentosept, Solcoseryl. Dobrze działają również żele miejscowe, takie jak Elugel.
Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe, to tutaj należy skorzystać z leków przeciwbólowych.
Bardzo dużo zależy od tego jaka jest przyczyna tych dolegliwości, a jeśli są one bardzo silne, zawsze można spróbować przyspieszyć wizytę.