Ból gardła, chrypka i bóle węzłów chłonnych

Dzień dobry, od ponad pół roku mam duży problem z gardłem. Objawy i ich intensywność są zróżnicowane. Ból gardła, wydzielina, którą stale staram się odchrząkiwać, lepka ślina, ból węzłów chłonnych pod żuchwą i za uszami, chrypka, swędzenie w uszach. Czasem te objawy maleją tak, że mogę normlanie funkcjonować, a czasem narastają. Dodatkowo miałam przez kilka dni miałam uczucie ciężkości na oskrzelach. Stosowałam przez te pół roku różnorodne medykamenty, Teraz Luivax. NIe ma poprawy.

Pewną diagnozę może postawić laryngolog; bardzo pomocne jest w tym celu wykonanie tomografii komputerowej zatok.