Ból gardła i nalot na języku

Witam dziś wstałem rano i po szlem do łazienki zauwarzylem że boli mnie gardło i mam zmieniony kolor języka język wygląda jak by miał takie jasno zółte włoski ( kolor ) nie wiem co to jest boli mnie język i gardło PS nie mam jak iść do lekarza bo jestem za granica a lekarz tu dużo kosztuje czym to leczyć ? proszę o odp z góry dziękuje :)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją górnych dróg oddechowych. Proszę udać się do apteki po preparaty uśmierzające ból gardła. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu najbliższych kilku dni to może okazać się konieczne wdrożenie antybiotyku, który jest wydawany tylko i wyłącznie na receptę.