Ból gardła podczas połykania

Witam od 2 dni boli mnie gardło. Problem jest o tyle dziwny ze boli tylko podczas przelykania jedzenia. Ustępuje po kilku minutach po posiłku. Dodam że niedawno skończyłam brać antybiotyki ze względu na powiększone węzły chlonne po prawej stronie tuż pod żuchwa. Badania krwi w porządku. Mieszkam za granicą i ciężko mi co chwile chodzić do lekarza. Bardzo się martwie bo przeczytałam w internecie ze są to objawy raka gardla. Od dłuższego czasu mam też katar tylko z prawej dziurki.

w tym wieku bardzo żadko, u kobiet w tym wieku jeszcze żadziej widziałem tylko jedną taką, raczej zapalenie źle leczone lub nawrótlub ciąg dalszy choroby która dała powiększenie węzłów trzeba zbadać laryngologicznie, :) raczej w polsce, bez urazy