Ból głowy i wybuchy gorąca u nastolatki

Mam 15 lat jestem dziewczyną. Od nie dawna strasznie boli mnie głowa (wcześniej mi się to nie zdarzało), zdarza się że kilka dni pod rząd, dzień albo dwa przerwy i ból powraca. Boli, a wręcz dziwnie piecze górna cześć pleców. Mam częste wybuchy gorąca.   Ostatnio na niczym nie mogę się skupić, a to przeszkadza mi w nauce. Wcześniej jeszcze przed bólami głowy odczuwałam ucisk w okolicach serca. Kręci mi się w głowie i tracę równowagę. Nie wiem co mam robić? Czy to normalne? Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;]

Redakcja abcZdrowie

Przytoczyła Pani wiele objawów, które mogą mieć różne przyczyny, w tym prawdopodobne jest także, iż wynikają z zaburzeń nerwicowych. Jednak żeby wykluczyć, że Pani dolegliwości wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania organizmu, wskazane byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który wykona badanie przedmiotowe oraz zleci podstawowe badania laboratoryjne z krwi (jak morfologia, OB, jony, parametry nerkowe, wątrobowe, TSH), a w razie potrzeby skieruje Panią na dalsze konsultacje (w tym z powodu bólów głowy do neurologa).