Bóle głowy i brak koncentracji - czy to nerwica?

Witam, mam 28 lat. Jestem matką 2-letniej córci, pracuję zawodowo. Cierpię na uporczywe bóle głowy. Nie potrafię się skupić na niczym innym, ponieważ ból potrafi utrzymywać się nawet po 3 dni. Wstaję rano niewyspana. Ciągle czuję się zmęczona, senna, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi w takim stanie. Dodam także, że nie mam wysokiego ciśnienia przy tak długo utrzymujących się bólach głowy. Są dni, kiedy przez ok. minutę trzęsą mi się ręce i nagle robi mi się potwornie gorąco. Ta sytuacja mija po około minucie. Czasem myślę, że może to zmęczenie, stres. A może to coś więcej? Proszę o radę, co robić? Ha

Witam serdecznie,
opisywane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na występowanie tzw. napięciowych bólów głowy. Ten typ dolegliwości bólowych ma umiarkowane nasilenie, jest opisywany jako uczucie ściskania, napięcia, „obręcz wokół głowy”. Najczęściej utrzymują się przez kilka godzin lub dni.
Epizody bólowe są prowokowane przez stres, zmęczenie.
Często towarzyszy im depresja i bezsenność.
W leczeniu przewlekłych napięciowych bólów głowy stosuje się leki przeciwdepresyjne.
Ponadto zaleca się regularny rytm snu i wypoczynku, umiarkowany wysiłek fizyczny i obniżenie poziomu stresu.

Towarzyszące bólom głowy inne objawy, takie jak: uczucie zmęczenia, senność, drażliwość, problemy z koncentracją uwagi, nieokreślony lęk - mogą wskazywać na depresję.

W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja u psychiatry, który przeprowadzi diagnozę i zaproponuje Pani odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy samopoczucia!