Ból głowy i życie w stresie

Od jakiegos czasu boli mnie strasznie głowa. Okolice czoła,skroni-ból promieniuje czasami do oczu. Żyje w stresie,ostatnio dużo gorzej funkcjonuję.Leczę się psychiatrycznie, chodzę na terapię. Czy jest się czym przejmować? czy to tylko bóle z nerwów?

witam, ból jest czymś czym należy zawsze się przejmować, bo ma jakieś znaczenie. Proszę na terapii porozmawiać na ten temat z terapeutą. Może akurat teraz poruszacie jakieś tematy, które są szczególnie trudne lub w Pana życiu dzieje się coś szczególnie ciężkiego.
pozdrawiam

Witam,
to mogą być napięciowe bóle głowy, choć trudno o ostateczną diagnozę przez internet. Chciałabym tylko zwrócić Pani uwagę, na to, ze ma Pani możliwość zapytania o te bóle psychiatry, psychoterapeuty, rozumiem, że może to być trudne jednak warto takie rzeczy ujawniać i pytać o nie. To bardzo ważne dla terapii. Zachęcam do odwagi i otwartości, to może się na prawdę opłacić i być także bardzo dobrze przyjęte przez terapeutę. Takie objawy mogą być świadectwem, ze coś ważnego dzieję się także w terapii. Warto o tym rozmawiać. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam serdecznie. Objawy, które Pani opisuje rzeczywiście z dużym prawdopodobieństwem wskazują na zaburzenia nerwicowe. Bardzo dobrze więc, że uczestniczy Pani w psychoterapii. Ważne, by była ona indywidualna i by spotkania odbywały się co najmniej 1 raz w tygodniu. Istotne jest również, by Pani psycholog był doświadczony, tzn. miał co najmniej ukończone czteroletnie szkolenie z psychoterapii (może go Pani wprost o to zapytać). Proszę też pamiętać, że efekty nie będą natychmiastowe. Oprócz tego wszystkiego bardzo ważne jest, by Pani wykluczyła przyczyny fizjologiczne. Moim zdaniem warto jeszcze skonsultować się z lekarzem neurologiem w tej sprawie. Na pewno będzie Pani wtedy o wiele spokojniejsza. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz