Jak radzić sobie ze stresem w szkole?

Witam, czy istnieją jakieś sposoby na nie wyolbrzymianie blachach spraw i przestanie się przejmować byle czym?Często zdarza się ze z kimś rozmawiam, ktoś się zaśmieje,ktos kto ma to w naturze i robi to każdemu, a ja się przejmuje jako jedyna osoba. Jest to męczące.Od dziecka jestem bardzo delikatna, nie wynika to z żadnych chorób.Po prostu tak mam. Ale w tej chwili jestem na takim etapie w życiu ze muszę przestać się przejmować takimi sytuacjami i się skupić na nauce i zacząć żyć.

Dzień dobry, jak Pani sama napisała, jest Pani osobą wrażliwą. Takie osoby wszystko przeżywają mocniej niż inni. Gdybym prowadziła z Panią terapię przyjrzałabym się Pani dzieciństwu, sposobowi w jaki została Pani wychowana - ma to ogromny wpływ na to, jak postrzegamy świat. Ważne są również nasze przeżycia i doświadczenia. Myślę, ze warto się przyjrzeć sposobowi w jaki Pani funkcjonuje i poszukać przyczyn Pani podatności na zranienie.
Pozdrawiam serdecznie.