Problem z konsekwentnym działaniem w życiu

Proszę o radę, do kogo udać się po pomoc w sprawie braku umiejętności radzenia sobie z emocjami. Nie potrafię podjąć konsekwentnej decyzji w żadnym aspekcie życia. Kompletnie nie radze sobie w sytuacjach kryzysowych, w których w grę wchodzą silne emocję. Ciągle myślę pesymistycznie, zatruwa mi to życie na każdym kroku. Przejmuje się wszystkim podwójnie - bardzo często niepotrzebnie.

Mgr Monika Hibner

Witam,
proszę skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty. Takie spotkania z całą pewnością pomogą Pani przyjrzeć się problematycznym obszarom o których Pani pisze.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychologiem aby przyjrzeć się bliżej pani problemowi a następnie być może rozpocząć psychoterapię. Jeżeli chodzi o wyznaczanie celów i bycie konsekwentnym pomocny może okazać się coaching. Pozdrawiam.

Witam,
na to, w jaki sposób postrzegamy świat, jak radzimy sobie w kryzysowych sytuacjach, jak podejmujemy decyzje i radzimy sobie z emocjami ogromny wpływ ma nasze wychowanie.
Czasem pesymistyczni rodzice, uczą takiego patrzenia na świat swoich dzieci, które od kołyski słyszą same negatywne komentarze. Z drugiej strony, zbyt duża troska rodzicielska może skutkować brakiem zdolności podejmowania decyzji czy brakiem radzenia sobie z emocjami.
Tych umiejętności na szczęście można się nauczyć. Zarówno radzenia sobie ze swoimi emocjami jak i zmianą swoich przekonań na temat otaczającego świata.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą, który przepracuje z Panią opisane problemy oraz nauczy jak radzić sobie ze swoimi emocjami.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl