Zdrada i obłęd w związku

Witam. Mam taki problem. Chodzi o dwie bliskie osoby. Mężczyzna zdradza kobietę. Kobieta zaczyna go sprawdzać, czytać smsy. I chyba popada w obłęd bo tylko o tym mówi. Martwię się o tą osobę. Powinna go zostawić? Ale czy wtedy kochanka nie dostanie wszystkiego całego majątku. Są to osoby starsze ,dzieci odchowane, wnuki są i to na nich najbardziej by się odbiło rozstanie. Jednak najważniejsze jak można pomóc kobiecie, żeby coś złego się nie stało. Wiadomo może skończyć się depresją itp.

Jeżeli chce Pani pomóc kobiecie, o której Pani pisze, proszę zaproponować jej konsultację u psychoterapeuty. W takiej sytuacji zalecana byłaby psychoterapia, by Pani znajoma mogła na.spokojnie, w bezpiecznej relacji przyjrzeć się swoim emocjom, nazwać je i zadecydować, co dla niej w takiej sytuacji jest ważne (związek z mężem, majątek, własny spokój? ). Niezależnie od decyzji, pomocna może być wizyta u prawnika, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób może prawnie zabezpieczyć się na wypadek różnych sytuacji.

Witam serdecznie,
Takie sytuacje zdarzają się niezależnie od wieku. Wiadomo jest, że im osoba starsza tym trudniej może być jej poradzić sobie z rozwikłaniem tej sytuacji ze względu na różne okoliczności - czy to społeczne, ekonomiczne czy indywidualne.
Sugerowałabym porozmawiać z tą osobą i nakłonić jej do chociażby jednorazowej konsultacji u psychologa, psychoterapeuty. To może pomóc jej zobaczyć jej sytuacje z innej perspektywy a także przybliżyć do decyzji i nauczyć dbania o siebie w tym trudnym momencie.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Witam,
sytuacja w jakiej znalazła się Pani znajoma, zapewne nie należy do łatwych. Chęć ciągłej rozmowy z Panią powoduje, że choć częściowo "wentyluje" ona swoje emocje. To niewątpliwie bardzo pomocne jednak, obawiam się, że może okazać się niewystarczające.
Proponuję aby nakłoniła Pani swoją koleżankę do konsultacji psychologicznej. Spotkanie z psychologiem pozwoli zobaczyć sytuację z innej perspektywy, nauczyć radzić sobie ze swoimi emocjami oraz zobaczyć, co dla niej jest ważne w związku, a dzięki temu, przybliżyć się do decyzji.
pozdrawiam i trzymam kciuki
Aneta Kaluba