Podejrzenie zdrady w związku

Dzien dobry mam taki problem z moja mama dlatego tu sie zarejestrowalam.Niewiem co mam juz robic!!Moja mama uwaza ze tato moj zdradza ja ale mysle ze nie widzi wszedzie kochanki nawet jak tato pojdzie do kosciola.Ale moj tato pracuje na budowie pracuje od rana do wieczora wraca i wyjezdza o tej co zawsze ubiera sie jak ubieal itd moj tato ma sluzbowy tylko tel nawet niemozne z niego nigdzie zadzwonic moja mama z tego tel spisala wszystkie numery i sprawdza tatowi codziennie mu tel pomocy

Zazdrość Pani mamy może oznaczać coś więcej w aspekcie zdrowia psychicznego. Proponuję by nakłonić Pani mamę nie koniecznie z tego powodu na konsultację psychologiczną lub psychiatryczną.

To cudownie jest mieć tak kochającą, opiekuńczą córkę, ale są niestety sprawy na które wpływu nie mamy- a relacje i problemy małżeńskie rodziców (tym bardziej nie dotyczących bezpośrednio nas) do takich właśnie należą. Rozumiem że bardzo się o nich martwisz, ale jedynymi osobami które mogą rozwiązać ten problem są tylko oni, dlatego rozmawiaj z nimi o tym jeśli czujesz że potrzebujesz, wyrażaj swoje obawy i wątpliwości itp. ale to jedyne co możesz tak naprawdę zrobić.Nie bierz na siebie odpowiedzialności za to co dzieje się w ich małżeństwie, to dorośli ludzie, sami muszą się uporać ze swoimi problemami. Pozdrawiam serdecznie, Monika

To cenne, że jest Pani uważna i troszczy się o rodziców, jednak jest to sprawa, z którą muszą chcieć i poradzić sobie sami. Coś trudnego dzieje się w ich relacji i stając po którejś stronie, nie tylko będzie Pani-jako córce, osobie zaangażowanej emocjonalnie- trudno udźwignąć ciężar i naraża się Pani na konflikty, to w praktyce nie pomoże im to poradzić sobie z sytuacją.
Warto natomiast zachęcić rodziców do skorzystania z pomocy terapeuty małżeńskiego. Będą się mogli przyjrzeć emocjom, uczuciom, deficytom, potrzebom i oczekiwaniom, jakie wzajemnie żywią, a jaki być może są zaniedbywane i na nowo zdefiniować, określić swój związek i system wartości. Obecność neutralnego emocjonalnie specjalisty pomoże im wyjść z "zaklętego koła" wzajemnych pretensji i schematów. Psycholog będzie także potrafił pomóc w odnalezieniu się na nowo.