Jak radzić sobie z emocjami po kłótni?

Po kłótni mój mąż zawsze prosto idzie spać - albo do innego pokoju albo odwraca się i zasypia w sekundę. Ja nie śpię pół nocy, przegryzam kłótnie, rozpamiętuje i przeklinam go w myślach, czasami wręcz go budzę żeby wyjaśnić sprawę, pogodzić się i usnąć w spokoju, albo żeby mu wyrzucić jak może tak po prostu spać, kiedy wie że mnie zranił?! Boli mnie to jak po ostrej kłótni on po prostu blogo zasypia. Mnie dręczą emocje a on śpi w najlepsze. Co robić?

Szanowna Pani,

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem, ale chyba z Pani listu wynika, że kłóci się Pani z mężem wieczorem, tak? Może warto zadbać o to, by wyjaśnianie spraw między Państwem odbywało się w innej porze, za dnia? Warto również, by zbudowała Pani w sobie sposoby radzenia sobie ze złością - w tym z pewnością pomocny może być psycholog lub psychoterapeuta. Specjalista przyjrzy się również wspólnie z Panią jakości komunikacji w Państwa małżeństwie i jeżeli uzna to za stosowne to może przekierować Panią do terapeuty par (oczywiście będzie wówczas potrzebna zgoda Pani męża).

Życzę Pani dużo dobrego.