Ból i kłucie w płucach

Witam, mam 20 lat, jestem mężczyzną. Od 3 dni utrzymuje mi się ból płuc, ale nie nasila się wtedy, gdy robię głęboki wdech. Po prostu kuje mnie. Nie mam innych objawów. Problem ten poczułem po piątkowej imprezie, kiedy wypaliłem ok 10 papierosów. Czy to może być spowodowane paleniem tytoniu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe płuc jak najbardziej mogą być związane z paleniem papierosów, jako wyraz podrażnienia. Proszę zatem przede wszystkim powstrzymać się od palenia, a objawy powinny samoistnie ustąpić. Jeśli nie ustąpią w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.